Strona główna

    Xanthus, jako młody i przystojny bóg wód okalających kontynent Iris oraz czasu we wszelakiej formie, od zawsze był uważany za patrona Iris oraz opiekuna istot żyjących na tych ziemiach. Młody bóg, zatracony w odmętach miłości do morskiej nimfy Meriel, rozpoczyna swoją wędrówkę ku wiecznemu potępieniu. Jako władca świata podwodnego zaczął zaniedbywać swoje obowiązki, co niosło za sobą fatalne w skutkach konsekwencje.

Każda wolna chwila poświęcona była spełnianiu zachcianek i fantazji wodnej nimfy, która pragnie skosztować wszystkich pokus świata ludzi. Podczas długiej nieobecności Xanthusa na jego tronie, wody opływające krainę Juno wzburzały się coraz bardziej, a naturalna równowaga życia w tychże wodach stała się zachwiana. Większość stworzeń wodnych wymarła, co poniektóre tylko gatunki przetrwały i przystosowały do nowych oraz agresywnych warunków panujących w środowisku naturalnym.

Podczas nieodwracalnych i katastroficznych zmian w świecie podwodnym, kochanka Xanthusa, Meriel, zapadła na śmiertelną chorobę, trawiącą ją od środka, co zaskutkowało rychłą śmiercią w niewyobrażalnych męczarniach. Młody bóg przepełniony żalem i wściekłością wyruszył stawić czoła uzurpatorowi, który rozsiadł się na jego tronie - Briareusowi - i swym destrukcyjnym panowaniem przyczynił się do śmierci jego kochanki.

Starając się odzyskać, co jego, Xanthus zgładził w gniewie wszelkie pomioty piekieł i sługusów uzurpatora. Po niezliczonych walkach udało mu się wyzwać Briareusa na pojedynek. W trakcie walki młody bóg stracił prawą rękę. Została ona ścięta boskim artefaktem Xiaoh. Wykuty z najtwardszych skał ukrytych w głębinach oceanów oraz stopionych w ogniu boskiej kuźni artefakt sprawił, że Xanthus przemieniał się w kamień, a jego dusza została uwięziona po wieki w skamielinie.

Podczas bolesnej transformacji, odczuwając ból obumierania każdej jednej komórki swego boskiego ciała, Xanthus dokonał ostatniego aktu łaski. Postanowił zamknąć tę splugawioną krainę w czasoprzestrzeni, tak, aby nikt nie był w stanie się do niej dostać, ani jej opuścić. Briareus ogarnięty niewyobrażalną złością i w piekielnej goryczy skazał duszę Xanthusa na wieczną wędrówkę i postanowił zapieczętować ją w środku posągu, a samą skamielinę rzucił w świat wiecznie błądzących dusz.

Ironią był fakt, że za życia Xanthus postawił ludzkość w obliczu śmiertelnego zagrożenia na rzecz marnej istoty. Ducha imieniem Meriel. Teraz miał płacić za to, uwięziony w posągu na wieczność, a jego dusza miała nie zaznać już nigdy spokoju.

Legendy głoszą, że umiejscowienie posągu w Egehii utworzyło silne pole magnetyczne, które zakrzywiało czasoprzestrzeń i wabiło pobliskie zbłąkane dusze, które chaotycznie krążyły wokół posągu i przedostawały się do krainy mrocznych odmętów, licząc, że znajdą tam odkupienie oraz wolność. Nic bardziej mylnego!

Od wielu stuleci kapłani, którzy nadal wierzyli w starych bogów, składają ofiarę z najcenniejszych dóbr świata, ku czci Xanthusa, aby zaznał chociaż przez chwilę błogiego spokoju. W akcie łaski Xanthus zsyła błogosławieństwo na mieszkańców Iris jako wyraz wdzięczności za pamięć o jego losie.

    Aktualny czas serwera
Zobacz status serwera
Liczba zarejestrowanych kont: 2892
Liczba utworzonych postaci: 10572
Aktualnie graczy online: 39
LOGOWANIE
Login :
Hasło :

Zapomniałeś hasła?
TOP 10 POSTACI
KLASA NAZWA POZIOM
Salazar 175
MaveR 175
ROZowa 175
4 Serina 175
5 Kowalski 175
6 Efilla 175
7 xHUNTx 175
8 Delaya 175
9 Constantine 175
10 Borcuch 175
DATY BITEW
Bitwa o Dratan: 22.09.2019 - 20:00
Aktualni władcy:
ArteEtMarte


Bitwa o Merak: 21.09.2019 - 20:00
Aktualni władcy:
ArteEtMarte
TOP 5 GILDII
NAZWA POZIOM CZŁONKOWIE
ArteEtMarte 70 175
ExpectansMortem 70 26
Enklawa 70 20
4 Cartel 70 3
5 ToxicPeople 67 150
[Warunki użytkowania] [Kontakt]
Licenced to: Xanthus